Vizovice

Valašské město Vizovice, proslulé slivovicí, Vizovickým trnkobraním, tradičním vizovickým pečivem a také jako rodiště herce Bolka Polívky. Vizovice leží v podhůří Vizovických vrchů a do Zlína je to odsud 14 kilometrů. Z původní trhové osady založené ve 13. století se vypracovaly na městečko prosperující ze zemědělství a řemeslného umění svých ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Valašské město Vizovice, proslulé slivovicí, Vizovickým trnkobraním, tradičním vizovickým pečivem a také jako rodiště herce Bolka Polívky. Vizovice leží v podhůří Vizovických vrchů a do Zlína je to odsud 14 kilometrů. Z původní trhové osady založené ve 13. století se vypracovaly na městečko prosperující ze zemědělství a řemeslného umění svých obyvatel. A že to nebylo úplně chudé město vás přesvědčí historické centrum s měšťanskými domy, chráněné jako památková zóna. Největší z památek - Vizovický zámek - pochází z 18. století a využíván je dnes jako muzeum. Bohatý folklórné život ve městě a tradice palírenství si nejvíce užijete na některé z tradičních místních akcí.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 1.10.2013
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu