Valašské Klobouky

V údolí kolem řeky Brumovka se nachází útulné městečko s milým názvem Valašské Kloubouky. Toto centrum jižní části Valašska nabízí vše potřebné nejen svým obyvatelům - je jich na 5000, ale také návštěvníkům. Navštívit a vidět zde můžete několik historicky cenných staveb. Nejsnáze dostupná je budova staré radnice, kde je dnes ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

V údolí kolem řeky Brumovka se nachází útulné městečko s milým názvem Valašské Kloubouky. Toto centrum jižní části Valašska nabízí vše potřebné nejen svým obyvatelům - je jich na 5000, ale také návštěvníkům. Navštívit a vidět zde můžete několik historicky cenných staveb. Nejsnáze dostupná je budova staré radnice, kde je dnes otevřeno muzeum. O kulturní život se stará kulturní dům Klobučan a kino Svět. Milovníci přírodních krás mají na výběr z několika rezervací a přírodních památek v blízkém okolí. Otevřeno je zde dostatek ubytovacích zařízení i restaurací. A na závěr je potřeba vysvětlit jak město přišlo ke svému jménu. Podle pověsti se prý majitelé místního panství při honu zastavili na odpočinek. Na louce našli studánku s vodou tak znamenitou, že se rozhodli u ní založit osadu. Aby místo snáze našli označili místo holí se zavěšeným klouboukem. Podle jiné pověsti prý nosili místní chlapi klobouky, které se nikde jinde nenosily. Nicméně valašský klobouk se dostal i do městského znaku.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 1.10.2013
  • vloženo: 3.1.2012

poslat podnět redaktorovi


  • Bezbariérový přístup Ve městě se staví bezbariérová trasa.

Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu