Holešov

Hostýnské vrchy a Holešov. Další nádherná přírodní oblast s krásnými památkami a dobrou pálenkou. Holešov, ležící na řece Rusavě, najdete mezi Hanou a Valašskem. Toto starobylé židovské město má za sebou bohatou i krutou historii, zejména za 2. světové války. Dřívější sídlo pánů ze Šternberka má svým návštěvníkům opravdu co ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Hostýnské vrchy a Holešov. Další nádherná přírodní oblast s krásnými památkami a dobrou pálenkou. Holešov, ležící na řece Rusavě, najdete mezi Hanou a Valašskem. Toto starobylé židovské město má za sebou bohatou i krutou historii, zejména za 2. světové války. Dřívější sídlo pánů ze Šternberka má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout, jak se dočtete níže.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 20.9.2013
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Možná někomu z Vás řekne něco „Jantarová stezka“. Pokud -stejně tak jako mne, dokud jsem tam nebyl- ne, pak vězte, že to je vlastně Holešov. Jantarová stezka byla starobylá obchodní cesta, u níž vzniklo toto moc hezké město. Region Holešovska je osídlen cca 9 tisíc let. Osadu Holešov vypátráme až k roku 1141, o městě pak lze mluvit v roce 1272.


Kultura

V Holešově a jeho okolí je mnoho krásných památek. Mimo jiné: Tvrz a Boží muka v Dobroticích, kaple sv. Kříže a kaple sv. Martina ve Smetanových sadech, Židovský hřbitov, výšinné opevněné sídliště -hradiště- v lesích Hradiska v Holešově, Trinitářský klášter, Zemanova kovárna,samozřejmě zámek, nevynechejte ani Panský pivovar a bez zhlédnutí synagogy nemůžete odjet domů.


Sport

Pokud holdujete sportu v uzavřených halách, mám pro Vás doporučení na jedno zajímavé sportovní centrum http://www.sport-centrum.info/, což je plavecký bazén, posilovna, squash, spinning, sauna a samozřejmě wellness (lázně) s masážemi. Přesto asi nejlepší variantou Vašeho pobytu zde je strávit dovolenou v přírodě. V zimě si můžete zařádit na sjezdových lyžích http://www.rusavaski.cz/, či běžkách – což vřele doporučuji. Mají zde totiž kilometry upravených tratí na tzv. Hostýnské magistrále - http://www.hm52.cz/.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

V létě doporučuji turistiku po okolí. Hluboké lesy, potoky, říčky… To přímo vybízí k aktivnímu pobytu venku. Určitě se vydejte přes Žopy a Rusavu do Chvalčova (Bystřice pod Hostýnem), kde se nachází poutní místo Svatý Hostýn. Navštivte i Aeroklub Holešov. Nejen pro kluky a jejich tatínky. Vyhlídkové lety, seskoky padákem, letadla. http://www.aeroklubholesov.cz/. Pokud chcete být ještě blíž obloze a hvězdám, vydejte se do Hvězdárny Holešov – nejenže se můžete podívat na Měsíc a planety sluneční soustavy, ale dokonce můžete hvězdářským dalekohledem sledovat i okolí – zajímavé, že? http://hvezdarna-holesov.wz.cz/.


Doprava

Po D1 jeďte až do Kroměříže. Odtud se vydejte po silnici č. 432 a jste tam. Z Kroměříže (dálnice) je to 20 minut (cca 17 km). Do Holešova se dostanete i ČD a ČSAD. www.idos.cz.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu