Planá

Město leží na rozhraní tří pohoří – Slavkovského lesa, Českého lesa a Tepelské vrchoviny. Nedaleko Mariánských Lázní. Okolní krajina je vhodná pro turistiku a milovníci přírodních krás zde najdou hluboké lesy, louky a rybníky. Město samotné se stává z malého pohraničního městečka centrem turistiky a také umění. Působí zde dvě galerie ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město leží na rozhraní tří pohoří – Slavkovského lesa, Českého lesa a Tepelské vrchoviny. Nedaleko Mariánských Lázní. Okolní krajina je vhodná pro turistiku a milovníci přírodních krás zde najdou hluboké lesy, louky a rybníky. Město samotné se stává z malého pohraničního městečka centrem turistiky a také umění. Působí zde dvě galerie a vzniká sbírka moderního umění. Z vybavení města můžete dále využít kino, dvě fotbalová hřiště, lehkoatletický stadion, tenisové kurty, koupaliště nebo si prohlédnout hornické muzeum.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 29.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Město vzniklo na obchodní stezce z Čech do Německa. Původní osada vznikla kolem románského kostela sv. Petra a Pavla, který je nejstarší stavbou ve městě. Kolem roku 1400 bychom zde našli opevněné město s branami a náměstím. O rozkvět města se nejvíce zasloužil rod Šliků, kteří zde velmi podporují důlní činnost a mincovnu. Po době pobělohorské, když bylo předtím město několikrát zdecimováno, dochází na konci 17. století opět k rozvoji řemesel, průmyslu, obchodu i školství. Citelným zásahem do fungování a rozvoje města byl odsun německého obyvatelstva v roce 1947.


Kultura

Ve městě se o kulturní akce stará Městské kulturní středisko a kino.


Sport

Pro sportovně založené návštěvníky a občany je ve městě několik příležitostí. V letní sezóně je otevřeno koupaliště. Můžete si zahrát volejbal nebo tenis. Pro tustisty je vyznačena řada tras a cyklostezek. Na jaře se můžete připojit k tradičnímu pochodu Plánská 50.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

K tradičním akcím patří open air festival Plánský koupák.Doprava

Město leží na silnici č. 21, která začíná na silnici E50 a vede dále do Mariánských Lázní a Chebu. Městem vede železniční trať z Plzně do Chebu.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu