Kraslice

Kraslice se rozkládají u řeky Svatavy v tzv. Kraslickém průsmyku. Město a jeho okolí má bohatou minulost, která se projevuje v mnoha významných kulturních památkách. Při prohlídce města jistě nepřehlédnete novorománský kostel Božího těla. Nebo z pozdějších památek například městská jatka a secesní vily postavené podle návrhu arch. Steinla. Ve ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Kraslice se rozkládají u řeky Svatavy v tzv. Kraslickém průsmyku. Město a jeho okolí má bohatou minulost, která se projevuje v mnoha významných kulturních památkách. Při prohlídce města jistě nepřehlédnete novorománský kostel Božího těla. Nebo z pozdějších památek například městská jatka a secesní vily postavené podle návrhu arch. Steinla. Ve městě žije žije 7000 obyvatel tak zde můžete najít vše co potřebujete k příjemnému pobytu. Město je především centrem zimních sportů.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 29.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Město bylo založeno ve 13. století na obchodní stezce zvané “Zlatá cesta Erfrutská.” Rozvoj městu přineslo hornictví. V okolí se těžily rudy stříbra, olova a cínu. V roce 1370 povyšuje Karel IV. Kraslice na město. Od 16. století jsou v majetku rodu Šliků. Rozvoj města byl přerušen až událostmi pobělohorské doby. Protestantské obyvatelstvo prchá a město je v držení katolického rodu Nosticů. Obyvatelstvo se po ukončení těžební činnosti živí především domáckou výrobou. Nejslavnější se stala výroba hudebních nástrojů, krajkářství a výroba hraček.


Kultura

Kulturní a informační centrum najdete v Domě kultury na nám. T.G. Masaryka.Ubytování

Ve městě a okolí je dostatek kvalitního ubytování ve všech cenových kategoriích.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

Do Sokolova je to odsud 30 km po silnici č. 120. Také vlak do Kraslice jezdí ze Sokolova.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu