Karlovy Vary

Jsou největším a nejslavnějším lázeňským městem v České republice. Leží na soutoku řek Teplé a Ohře. Podle pověsti jej založil císař Karel IV. poté co při lovu objevil termální prameny. Nejen lázeňství proslavilo Karlovy Vary daleko za hranicemi. Každoročně se stávájí dějištěm Mezinárodního filmového festivalu, kdy jej navštíví řada osobností ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,1

  • Udělené hodnocení: 71

1 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Jsou největším a nejslavnějším lázeňským městem v České republice. Leží na soutoku řek Teplé a Ohře. Podle pověsti jej založil císař Karel IV. poté co při lovu objevil termální prameny. Nejen lázeňství proslavilo Karlovy Vary daleko za hranicemi. Každoročně se stávájí dějištěm Mezinárodního filmového festivalu, kdy jej navštíví řada osobností a celebrit nejen z Čech. Karlovy Vary také reprezentují také značky jako Becherovka, sklárny Moser nebo porcelán Thun. Město je v turistické sezóně nabité k prasknutí. Kolonáda je zaplněna skupinkami turistů a pacienty popíjejícími z pohárků. Probíhá zde mnoho společenských a sportovních akcí. Většina historických budov pochází z 18. a 19. století. Určitě nevynechejte prohlídku Mlýnské kolonády, Vřídla, Sadové kolonády, muzea Jana Bechera nebo návštěvnického centra Moser. V okolí najdete mnoho procházkových okruhů. Jako cíle jsou oblíbené vycházky na rozhledny a vyhlídky. Na město je například krásný výhled z místa zvaného Jelení skok. Zde stojí socha kamzíka, který také patří k symbolům města.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Město založil v druhé polovině 14. století král Karel IV. Jeho vzestup ovšem nastal až o 200 let později. Město bylo několikrát zničeno živelnými pohromami a vojsky za třicetileté války. To je důvod proč nejsou zachovány žádné památky z doby založení města. Většina pamětihodností pochází především z období secese. Lázně vždy navštěvovaly významné osobnosti, které přispívaly k věhlasu tohoto místa. Z těch nejznámějších patří ruský car Petr Veliký, Beethoven, Franz Josef I., Dobrovský, Paganini, Chopin, Mozart, Gogol, Tyl, Barrande, Purkyně, Freud a mnozí další.


Kultura

kina - http://www.kinocaskv.cz/, kino Panasonic divadlo - http://www.karlovarske-divadlo.cz/ krajské muzeum - věnuje se historii a řemeslům Karlovarska http://kvmuz.cz/ Galerie umění - http://www.galeriekvary.cz/


Sport

golf - http://www.racingclub.cz/, http://www.golfresort.cz/ dostihové závodiště - http://www.racingclub.cz/ tenisový areál - TJ Gejzír Park, Slovenská 5 koupání - http://www.lazneiii.cz/, http://www.spa5.cz/component.php?cocode=section&seid=20, http://www.thermal.cz/ zimní stadion - http://www.hokejkv.cz/ bruslení pro veřejnost - http://www.racingclub.cz/ jezdecký klub - http://www.jkstararole.cz/, http://www.javorhory.cz/

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Mezinárodní filmový festival - http://www.kviff.com/ Jazzfest - mezinárodní festival - http://www.jazzfest.cz/2010/ Karlovarský folklórní festival - http://www.kffestival.cz/ Dvořákův karlovarský podzim - vážná hudba - http://www.karlovy-vary.cz/cz/kalendar-akci/53-dvorakuv-karlovarsky-podzim-246 Zlatá hokejka - vyhlášení nejlepšího českého hokejisty Šlechtický karlovarský víkend - setkání evropských šlechticů


Stravování

Becherovka nebo lázeňské oplatky jsou známé po celé republice, ale tradiční je karlovarský gulášek vylepšený smetanou a s výborným karlovarským knedlíkem. Při jeho vychutnávání si připomenete si slavnou éru, kdy se zde sjížděla smetánka z celé Evropy a místní gastronimie byla na špičkové úrovni. Dalšími důkazy umění místních kuchařů jsou: zvěřinový vývar s knedlíčky, kachna s karlovarským knedlíkem nebo zadělávané jehněčí s houbami.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

  • 9
    • Udělené hodnocení: 9
  • Přidáno: 17.9.2014
Putovní výstava „Doživotí“ – o Parkinsonově nemoci v Karlových Varech

Ráda bych Vás pozvala na výstavu „Doživotí“, která je od 15. 9. až do 25. 9. 2014 k vidění v OC Fontána Karlovy Vary (Chebská 370, Karlovy Vary). Tato putovní výstava otevírá brány do světa parkinsoniků a umožňuje široké veřejnosti pochopit, s jakým onemocněním pacienti svádí dennodenní boj. Parkinsonova choroba totiž představuje vážné onemocnění i sociální problém dneška. V současnosti se s ní potýká více než 1 milion Evropanů a průzkumy předpovídají zdvojnásobení počtu pacientů do roku 2030. Přestože se počet nemocných Parkinsonovou chorobou zvyšuje, veřejnost o ní má stále málo informací. Právě to by měla pomoci změnit kampaň „Doživotí“ s putovní výstavou, která navštíví celkem 7 měst České republiky.

Informační kampaň o Parkinsonově nemoci „Doživotí“ je organizována občanským sdružením Parkinson-Help o.s., jehož cílem je seznamovat veřejnost s obtížemi spojenými s Parkinsonovou nemocí a přispívat ke zkvalitnění života nemocných. Sdružení se zaměřuje především na tzv. „Young Onset“, tj. mladé pacienty, kteří onemocněli před 40. rokem života. Pacientům poskytuje poradenství v různých oblastech včetně sociální, vydává metodické listy pro ošetřující, pořádá přednášky a usiluje o medializaci témat souvisejících s Parkinsonovou nemocí.

Podrobnější informace o Parkinsonově chorobě, jejích projevech a metodách léčby můžete najít na www.parkinson-help.cz nebo www.iparkinson.cz.

Fotografie k recenzi

Karlovy Vary
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu