Chodov

Chodov leží na úpatí Krušných Hor na soutoku Vintířovského a Chodovského potoka. Chodov je město, které si spíše spojujeme s průmyslem než s turistickým ruchem. Proslavila jej především porcelánka, kde se vyrábí růžový porcelán. V Chodově žije patnáct tisíc obyvatel a tak se můžete spolehnout při jeho návštěvě, že najdete ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Chodov leží na úpatí Krušných Hor na soutoku Vintířovského a Chodovského potoka. Chodov je město, které si spíše spojujeme s průmyslem než s turistickým ruchem. Proslavila jej především porcelánka, kde se vyrábí růžový porcelán. V Chodově žije patnáct tisíc obyvatel a tak se můžete spolehnout při jeho návštěvě, že najdete vše, co potřebujete ke své spokojenosti. Město má několik architektonických památek. Hlavní je barokní kostel sv. Vavřince s oltářním obrazem od Petra Brandla. Své tělo si můžete protáhnout v několika sportovištích a nebo si udělat výlet do Krušných Hor. Zábavu vám zajistí nové 3D kino a místní kulturní středisko.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 29.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Na místě dnešního Chodova stálo slovanské sídliště. Obchodní stezky (chody), které jím vedly mu také přinesly jméno. Ve 12. století patřila tato oblast pod správu německého kláštera ve Waldsassenu. Tím byla dán základ nové pro národnostní složení obyvatelstva. Ve 14. století se dostala osada s německým osazenstvem do držení šlechty a patřil k panství loketskému. Nejvýznamější památky města pochází z 18. století. Pro Chodov je výzmamný rok 1894, kdy ho císař František Josef II povýšil na město. Od počátku 19. století se Chodov stává průmyslovým centem využívajícím nerostná ložiska v okolí. Těžilo se zde především uhlí a keramické hlíny.


Kultura

O kulturu se v Chodově stará místní Kulturní a společenské středisko, které provozuje také kino http://www.kasschodov.cz/ Významné památky ve městě pochází z 18. století a jsou církevního charakteru.


Sport

Obyvatelé i turisté využívají tělocvičny, fitness centra, bowling a kuželkárnu, tenisové a volejbalové kurty a další nová vybudovaná volně přístupná sportoviště.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Ve městě funguje nové 3D kino, zábavné pořady probíhají v místním kulturním středisku. Za zábavou se také často vyjíždí do nedalekých Karlových Varů. Ve městě probíhají každoročně poutě a trhy. K nejvýznamějším patří Vavřinecká pouť s kulturním programem a pouťovými atrakcemi a také Václavské posvícení s řadou doprovodných programů.


Doprava

Do města se dostanete nejlépe autem z Karlových Varů nebo Sokolova. Vzdálenost z obou měst je 12 km.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu