Zámek Zruč nad Sázavou

adresa: Zámek 1, Zruč nad Sázavou
tel.: 327 531 329
web: www.mesto-zruc.cz, e-mail: infocentrum@mesto-zruc.cz

M-hodnocení5,0

  • Udělené hodnocení: 50

0 uživatelských hodnocení


Informace o místě

Místo na, kterém dnes zámek stojí bylo zřejmě osídleno již před několika staletími. Jak sídlo dříve vypadlo se můžeme pouze dohadovat. První známý popis pochází z roku 1749. Na jeho současném vzhledu má zásluhu šlechtický rod Schebků a jeho vzhled je ve stylu pseudogotiky. Po znárodnění zde síldli městký úřad a později byly některé prostory otevřeny pro veřejnost jako součást prohlídkového okruhu. V současnosti je zde otevřeno jedna prohlídková trasa a dvě stálé expozice. Vystoupat můžete také na zámeckou věž, odkud je pěkný výhled po celém kraji. Malé i velké holky jistě potěší expozice panenek a dalších hraček, otevřená v podkroví zámku. Vše o botech, ševcích a podnikání za první republiky se dozvíte v muzeu nazvaném "Od verpánku k Baťovi."

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 26.12.2013
  • vloženo: 20.12.2011

poslat podnět redaktorovi


Tipy co si vzít sebou?

Inspirujete se a pokud máte zájem, můžete si vybavení rovnou nakoupit u našich partnerů.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit

Co by vás ještě mohlo zajímat

Hrady a zámky v České republice

Hrady a zámky v České republice

Rádi chodíte po hradech a zámcích? V České republice jich naleznete velké množství a my jsme pro Vás připravili přehled hradů a zámků ČR od ... více info...

Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu