Velké Losiny

Velké Losiny leží v krásném údolí řeky Desné. Toto malé městečko patří k nejnavštěvovanějším místům v regionu. Dějiny Velkých Losin jsou rozsáhlé a také spjaté s historií rodu Žerotínů. Díky nim vznikly mnohé architektonické památky, které můžeme obdivovat dodnes. Ovšem Velké Losiny jsou proslavené také díky neblahým událostem kolem tzv ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Velké Losiny leží v krásném údolí řeky Desné. Toto malé městečko patří k nejnavštěvovanějším místům v regionu. Dějiny Velkých Losin jsou rozsáhlé a také spjaté s historií rodu Žerotínů. Díky nim vznikly mnohé architektonické památky, které můžeme obdivovat dodnes. Ovšem Velké Losiny jsou proslavené také díky neblahým událostem kolem tzv. čarodějnických procesů. V místním zámku zasedal pět let tribunál, který poslal na hranice 56 obědí inkvizičních procesů. Další proslavenou atrakcí Velkých Losin jsou termální lázně s velkým venkovním termálním koupalištěm.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 20.8.2013
  • vloženo: 9.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu