Tvrz Žumberk

adresa: Žumberk
tel.: 391 001 550
web: www.muzeumcb.cz

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení


Informace o místě

Nedaleko od osamělých Novohradských hor se nachází ještě zapomenutější místo, tvrz Žumberk. Opevnění s tvrzí pocházející z 15.století se rozprostírá v jižní části stejnojmenné vesnice nad rybníkem posilujícím obranu tvrze. Pečlivě zrekonstruované opevnění má 6 bašt (jedna jen v základech) a větší část hradeb chránící hlavní budovy tvrze, kde dnes sídlí muzeum venkovského malovaného nábytku. Žumberk je jedinečným příkladem zachované opevněné vsi s tvrzí a kostelem. Máte možnost navštívit expozice s lidovým nábytkem. Další výstavy se věnují historii tvrze a okolí a také představují život úředníka ze 16. století. Samotná ves byla založena v polovině 13. století a v 15. století byla vystavěna pozdně gotická tvrz. Petr Vok, jeden z nejvýznamějších majitelů, nechává vystavět hradby s šesti baštami. Tvrz byla později šlechtou opuštena a začala chátrat. Rozsáhlá rekonstrukce ve 20. století navrátila obci a tvrzi původní vzhled. Otevřeno je od května do září, kromě pondělí.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 6.3.2014
  • vloženo: 23.9.2013

poslat podnět redaktorovi

tento záznam doporučil: pit


  • Parkoviště
  • Přátelské pro kolaře

V okolí


Tipy co si vzít sebou?

Inspirujete se a pokud máte zájem, můžete si vybavení rovnou nakoupit u našich partnerů.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit

Co by vás ještě mohlo zajímat

Vojenské pevnosti v České republice

Vojenské pevnosti v České republice

Máte rádi vojenské pevnosti a zrovna si říkáte, jakou historickou pevnost navštívit? Podívejte se na seznam pevností z celé České republiky, který jsem pro vás ... více info...

Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu