Větrný mlýn

adresa: U Větrníku

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení


Informace o místě

Místní raritou je větrný mlýn, který si zde vystavěli pro svoje potřeby koželuhové. Mlýn mlel kůru ze stromů na prášek zvaný tříslo, který je potřeba na zpracování kůží. Svému účelu sloužil jen 50 let a pak jej nahradit parní stroj. Potom sloužil k bydlení až do roku 1977, kdy prošel rekonstrukcí a byly mu opět přidělány lopatky. Prohlídnout si jej zatím můžete jen zvenku.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 17.8.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


  • Index fyzické náročnosti nenáročné
  • Vhodné pro děti od věku 7

Doprava a cesta

Jedďte po hlavní silnici vedouci do Jihlavy, až přejedete koleje tak před dalším železničním přejezdem doprava. Mlýn leží vedle kolejí.


Tipy co si vzít sebou?

Inspirujete se a pokud máte zájem, můžete si vybavení rovnou nakoupit u našich partnerů.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit

Co by vás ještě mohlo zajímat

Kam s dětmi

Kam s dětmi

Tak co vymyslíme na víkend pro prcky? Kam pojedeme? Co budeme dělat? Otázky, které si pravidelně pokládá každý rodič. Ano, ano. Děti! Ti nádherní malí ... více info...

Výlety s dětmi

Výlety s dětmi

Jestli chcete vytáhnout svoje děti někam na výlet a uvítáte nějaká doporučená místa, kam na výlety s dětmi, podívejte se na seznam níže. Připravil jsem ... více info...

Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu