Orlová

Orlová je relativně malé město na Těšínsku, ovšem jen relativně. Spadají totiž pod ní i ostatní menší obce, čímž nasbírá téměř 50.000 obyvatel. Leží 15 kilometrů východně od Ostravy, stejně daleko je to i do Karviné, Havířova či Bohumína. Asi největším tahákem tohoto města je přibližně 2,5 kilometru ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Orlová je relativně malé město na Těšínsku, ovšem jen relativně. Spadají totiž pod ní i ostatní menší obce, čímž nasbírá téměř 50.000 obyvatel. Leží 15 kilometrů východně od Ostravy, stejně daleko je to i do Karviné, Havířova či Bohumína. Asi největším tahákem tohoto města je přibližně 2,5 kilometru vzdálený Dinopark (který má sice přízvisko ostravský, ale do samotné Ostravy je to přitom téměř 20 km) http://www.dinopark.cz/dinopark-ostrava/. A dalším zajímavým a poněkud (ne)tradičním lákadlem je i exkurze do dolu Michal http://www.dul-michal.cz/. Vítejte v Orlové.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 9.4.2014
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

První zmínka o Orlové pochází z roku 1223. Jednalo se o osadu, která patřila klášteru v Týnci u Krakova. Po přesunu kláštera do Orlové se město začalo rozvíjet v oblasti kultury a vzdělání. V 17. století byl klášterní statek vlastněn pány z polského Slupska, později Bludovskými z Bludova. V roce 1844 započali Rothschildové v regionu s těžbou uhlí. Malá obec se tak díky nerostnému bohatství transformovala na město. Stěžejním průmyslem bylo těžařství, jež se výrazně podepsalo na podobě dnešní Orlové a může i za všudypřítomnou panelákovou výstavbu.


Kultura

Dům kultury města Orlové byl otevřen v roce 1971 a je střediskem městské kultury ve městě. V současné době organizuje kulturní akce, zájezdové představení a plesy. Aktuální kulturní nabídka je k dispozici na http://dkorlova.cz/. Každoroční výstava Zahrada a zdravé město se koná v září a prezentuje práci a výrobky místních obyvatel. Ve městě fungují kino Vesmír a během léta je v provozu letní kino. http://kinovesmir.cz/00/index.php. Z památek doporučujeme: Novogotický kostel ve staré části města, tzv. „Slezské Hradčany“, Kostel Slezské církve evangelické, a. v. http://www.mesto-orlova.cz/volnycas/img/evangel1.jpg.


Sport

Krytý bazén Orlová nabízí k rekreaci tobogán, saunu, ledovou komoru a dětské brouzdaliště. K dispozici je plavecký bazén se čtyřmi drahami o délce 25 metrů. Ceník a otevírací dobu najdete zde http://www.bazen-orlova.cz. Sportovní areál v Orlové obsahuje zimní stadion, nafukovací tenisovou halu a fotbalové hřiště s umělým povrchem. Ceník a kontakty na jednotlivé objekty naleznete na http://www.smo-orlova.cz/310_sportovni_areal.php. Ze hřbetu koně je to nejhezčí: http://www.jkorlova.cz/.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Orlovský jarmark 11.6., RockTherapy 2.7., Den piva a gulášů 13.8. Pokud jste milovníci adrenalinu na dvou kolech s pořádným stádem koní pod kapotou, rozdejte si to s místními závodníky crossových motorek Enduro Teamu Orlová http://www.enduroteamorlova.cz/. Čtyřkolky jsou také vítány. Pokud milujete lezení, v Orlové mají super stěny v tělocvičně místního gymnázia. Veřejnosti přístupno jest, GPS souřadnice: 49°52'21.103"N a 18°25'30.851''E http://www.gym-orlova.cz/.


Doprava

Městská autobusová doprava v Orlové má 7 linek. Do města se dá přijet od Ostravy, či z Bohumína. Pravidelné autobusové linky a vlaková spojení odjíždějí z Hlavního nádraží v Ostravě, vzdáleného 15 km od Orlové.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu