Vysoké Mýto

Vysoké Mýto založil ve 13. století Přemysl Otakar II. jako obchodní středisko na křižovatce významných stezek mezi Moravou a Čechami. Poznáte to také podle půdorysu rozlehlého náměstí a ulic v centru města. Kolem něj se zde také zachovaly zbytky původního silného městského opevnění včetně bran a věží. Dnes už si ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Vysoké Mýto založil ve 13. století Přemysl Otakar II. jako obchodní středisko na křižovatce významných stezek mezi Moravou a Čechami. Poznáte to také podle půdorysu rozlehlého náměstí a ulic v centru města. Kolem něj se zde také zachovaly zbytky původního silného městského opevnění včetně bran a věží. Dnes už si Vysoké Mýto nespojujeme s věnným královským městem ale s autobusy a armádou. Naše slavné Karosy se vyráběly právě ve Vysokém Mýtě, na ně dnes navazuje firma Iveco. Horší pověst ovšem městu vysloužila armáda a to ta ruská, která zde měla svou posádku od roku 1968 do 1990.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 24.7.2013
  • vloženo: 3.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu