Polička

Polička je hraniční město mezi Čechy a Moravou. Leží na Bílém potoce, ve Žďárských vrších. Je to historické město s monumentálními hradbami, nejen, díky nimž je historické jádro Poličky městkou památkovou zónou. Příroda v okolí je nádherná. Husté lesy, kopce, ale i údolí a potoky. Tato oblast přímo svádí k ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Polička je hraniční město mezi Čechy a Moravou. Leží na Bílém potoce, ve Žďárských vrších. Je to historické město s monumentálními hradbami, nejen, díky nimž je historické jádro Poličky městkou památkovou zónou. Příroda v okolí je nádherná. Husté lesy, kopce, ale i údolí a potoky. Tato oblast přímo svádí k pěší turistice, cykloturistice a agroturistice. Prozkoumávání zdejšího kraje z koňského hřbetu je opravdu zážitek a doporučuji ho všem.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Polička, jako královské město, byla založena roku 1265 králem Přemyslem Otakarem II. V roce 1305 je jako kapesné (výnosy z daní) dostaly české královny. Polička je v dějinách českého království takový malý rebel, kterému byla pravidelně odejímána práva, výsady a statky, a mimo jiné i udělovány vysoké pokuty, které Polička splácela i celá desetiletí. Během své historie byla díky válkám Polička téměř vylidněna a díky požárům i několikrát znovu postavena (a to mám na mysli opravdu komplet).


Kultura

Pokud prahnete po kultuře, Polička má co nabídnout. Rozhodně zavítejte alespoň na jeden z celé škály festivalů: Colour meeting Polička, Festival Jeden Svět, Martinů Fest, Polička 555, Polička Jazz, Poličské Rockoupání. Navštivte kostel sv. Jakuba a stoprocentně nevynechejte zdejší chloubu – městské hradby. V Poličce se pyšní odkazem Bohuslava Martinů, jednoho z největších Českých skladatelů. Proto Vás určitě budou směřovat i do Rodné světničky Bohuslava Martinů a také do jeho muzea http://www.cbmpolicka.cz/. Dalšími památkami pak jsou tamější barokní radnice, kostel sv. Michala, Kostnice. Mám pro Vás i festivalovou nabídku:


Sport

Koupaliště a krytý bazén: www.tespolicka.cz, rybolov www.rsvysocina.cz, běžecké lyžování: http://www.cyklo-ski-policka.cz/. V Poličce se dá jezdit i na sjezdových lyžích, bruslit na zimním stadionu, hrát minigolf, bowling, tenis, ale hlavně chodit na procházky, túry, či si vyjet po okolí na kole.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Turistika. V takto krásné přírodě se ani nedá dělat nic jiného. Vydejte se proto na kole či pěšky do těchto krásných a zajímavých míst: Buchtův kopec (rozhled) na vrcholu je jedna ze tří leteckých kontrolních věží v ČR. Čtyři palice - dominanta Žďárských vrchů. Devět skal - nejvyšší vrchol Žďárských vrchů, rozhled na údolí Svratky. Cvičná horolezecká stěna Dráteníčky - nedaleko Milovského rybníka. Lucký vrch - u Telecího, 739 m. n. m., s jedním z nejhezčích výhledů do údolí řeky Svratky. Prosíčka, další krásný výhled 742 m n. m. Pískovcové skalní bludiště Toulovcovy maštale, Budislavské skály.


Doprava

Polička leží v srdci „území nikoho“, pokud tak můžeme nazvat nepřítomnost dálnic v okruhu min. 60 km. Do Poličky se pohodově dostanete jak vlakem, tak samozřejmě i autobusem. V Poličce jezdí MHD, jízdní řád naleznete na www.idos.cz.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu