Šternberk

Úpatí Nízkého Jeseníku, řeka Sitka. Tak se dá jednoduše lokalizovat město Šternberk. Jinak ho můžete najít přibližně 15 kilometrů severně od Olomouce. Charakterizovat jej lze také jako strážní hrad s osadou ležící na důležité obchodní křižovatce, což slovy dnešními znamená nejcennější památkovou zónu Moravy. Šternberk je obklopen lesy. Ideální základna ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Úpatí Nízkého Jeseníku, řeka Sitka. Tak se dá jednoduše lokalizovat město Šternberk. Jinak ho můžete najít přibližně 15 kilometrů severně od Olomouce. Charakterizovat jej lze také jako strážní hrad s osadou ležící na důležité obchodní křižovatce, což slovy dnešními znamená nejcennější památkovou zónu Moravy. Šternberk je obklopen lesy. Ideální základna pro pěší turistiku i výlety na kolech. Krajina je nádherná, příroda čistá, téměř panenská. Radost navštívit toto město a jeho okolí.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Osídlení této oblasti sahá desítky tisíc let do historie. V polovině 13. století byl založen hrad Šternberk. O sto let a pár roků k tomu zde byl založen i augustiniánský klášter. V 15. století již můžeme hovořit o městě. Bez zajímavosti určitě není, že v městě byla roku 1872 zřízena státní tabáková továrna. Ta byla nejdůležitějším zdrojem obživy obyvatel po celá desetiletí.


Kultura

Hrad Šternberk, Chrám Zvěstování Páně a mariánský morový sloup, Augustiniánský klášter. To jsou dominanty města, které byste rozhodně neměli propásnout. Z kulturních akcí byste si, pokud v tu dobu budete ve městě, neměli nechat ujít Šternberské kulturní léto, které probíhá od května do září, a na hradě si vychutnejte pořádný nářez v podobě rockového festivalu Šternberský kopec.


Sport

Venkovní bazén s tobogánem, dětský bazén, tenisové kurty, hřiště na míčové hry, sauna – to je Městské koupaliště. K vodě Vás pošlu ještě do obce Dalov, kde se nachází přírodní koupaliště Dolní Žleb. Jinak ve Šternberku najdete in-line park, střelnici, hokejovou halu, škvárové i travnaté hřiště na fotbal, tenisové dvorce, posilovnu a tělocvičny. Samozřejmostí turisticky vyhledávané lokality je i bowling a minigolf. Další podrobnosti najdete na oficiálních informačních stránkách města: www.sternberk.eu.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

V okolí Šternberka se nachází mnoho turistických cest pro pěší i na kole. Trasy vedou okolím bližším, např. ke Kiosku, Sprchovému potoku, tankodromu, Lhoteckému rybníku či Dolního Žlebu – to byly trasy pro rodiče s dětmi. Pokročilejší trasy Vás zavedou na hrad Sovinec (17 km), na Sv. Kopeček (21 km), nebo třeba Dálovské jezírko (10 km). Pro turistické profíky je pak třeba trasa k Řešovským vodopádům (32 km). Pokud pojedete na kole, převýšení některých cyklostezek je i 400 m.


Doprava

Doporučuji dopravit se ČD. Cestování vlakem prostě má něco do sebe. Samozřejmě, pokud nepojedete autem – svoboda je svoboda. Autobusem se lze dostat do Šternberka také. www.idos.cz. Pokud pojedete autem, vězte, že Šternberk leží na silnici č. 46 a nejlépe se do něj dostanete z Olomouce (E462).


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu