Přerov

Brána Moravy - Přerov - leží na řece Bečvě v Olomouckém kraji v Hornomoravském úvalu. Není to jen vojenské a průmyslové město, ale také starobylé místo s hezkými památkami z 15. a 16. století a nádhernou přírodou v okolí. Na východ od města můžete vyrazit do Moravskoslezských Beskyd, na sever a západ ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Brána Moravy - Přerov - leží na řece Bečvě v Olomouckém kraji v Hornomoravském úvalu. Není to jen vojenské a průmyslové město, ale také starobylé místo s hezkými památkami z 15. a 16. století a nádhernou přírodou v okolí. Na východ od města můžete vyrazit do Moravskoslezských Beskyd, na sever a západ pak do podhůří Nízkého Jeseníku a do Oderských vrchů. Za zmínku v úvodu stojí i ornitologická stanice ORNIS, s největší expozicí ptáků v Evropě.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Osídlení přerovské oblasti sahá, jako i jinde na Moravě, až do pravěku. Dokládají to mimo jiné nálezy staré 25.000 let, z doby lovců mamutů. Poprvé se o Přerovu dozvídáme roku 1131 a již roku 1256 byl povýšen na královské město. Veliký vzrůst zaznamenalo město v patnáctém století, zatímco ho o sto let později čekal strmý pád. Nový, téměř raketový, rozvoj zaznamenal Přerov až v druhé polovině devatenáctého století se zavedením železnice.


Kultura

Kultura v Přerově se nese v duchu tamního kina www.kinohvezda.cz, loutkového divadla www.prerovsky-kasparek.webnode.cz, muzea http://www.prerovmuzeum.cz/, galerie http://www.atrax.cz/ a jazzu (Československý jazzový festival, Evropské jazzové dny). Určitě navštivte zámecké parky a park Michalov, které jsou ve střední Moravě jedny z nej. Za návštěvu stojí i Laguny u řeky Bečvy, u národní přírodní rezervace Žebračka, je to přírodní koupaliště o rozloze téměř 30.000 m2, kde nasajete trochu jiný druh místní kultury. Nádhera. Navštivte i zámek Přerov s muzeem Komenského a Hradisko a Předmostí, staroslovanské hradisko a stanoviště lovců mamutů.


Sport

V Přerově jsou sportoviště všeho druhu. Koupat, dovádět i sportovat můžete v areálu Lagun, kde se rovněž nachází i skate park a bikrosová dráha. Zalézt si můžete zde: http://bcprerov.cz/, zaplavat tady: www.bazenprerov.cz, zabruslit si zajděte sem: http://www.zimakprerov.wz.cz, tenis si zahrajete zde: http://www.tenis-prerov.cz, badminton tady: http://www.badmintonarena.cz, a do posilovny a na relax se vydejte sem: http://www.prelax.cz.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Přerov pořádá i mnoho akcí pro své obyvatele i návštěvníky, jmenovitě to jsou: Přerovská padesátka, „hody, hody, doprovody…“, Přerovský vandr, Author Šela Marathon, Loutkový festival, soutěž s programem Moravský kuchař, Mamut tour bike, Dance Evolution, Festival Dračích lodí, Středomoravskou leteckou pouť. Dalšími jsou: Mezinárodní mistrovství v autocrossu, Svatovavřinecké hody, mistrovství ČR ve vaření kotlíkových gulášů, Po stopách lovců mamutů, Strašidlácké hrátky, Na kole Přerovskem a konečně Československý jazzový festival.


Doprava

Pro pohyb po Přerově můžete využívat služeb MHD. http://www.mhdprerov.cz/. Jinak do Přerova, pokud ne autem, tak jedině vlakem :-). www.idos.cz.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu