Lipník nad Bečvou

Město najdete v samém srdcí Moravské brány na starodávné Jantarové stezce. Lipník nad Bečvou na vás dýchne historií. Ve městě se zachovaly ve výborném stavu městské hradby i s baštami, které obklpují historické jádro plné historických důmů a původních uliček. Zajděte si do milé místní kuriozity. Tou je ulička zvaná ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město najdete v samém srdcí Moravské brány na starodávné Jantarové stezce. Lipník nad Bečvou na vás dýchne historií. Ve městě se zachovaly ve výborném stavu městské hradby i s baštami, které obklpují historické jádro plné historických důmů a původních uliček. Zajděte si do milé místní kuriozity. Tou je ulička zvaná nábřeží Járy Cimrmana. V Lipníku žila jedna z největších židovských komunit na Moravě. Nezapomeňte se tedy podívat na velmi vzácnou synagogu v Pernštýnské ulici. Zajděte také na zámek a projděte si náměstí s renesančními a barokními domy. Oblíbený výlet je na nedaleký hrad Helfštýn, který je jedním z nejrozsáhlejších hradů u nás. Pro cyklisty je v okolí vybudováno několik výborných cyklostezek, mnohé z nich jsou využívány také jako in-line trasy. Ve městě je dostatek restaurací i ubytovacích kapacit.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 2.8.2013
  • vloženo: 3.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu