Zdice

Zdice leží v údolí řeky Litavky a najdete je asi 10 km od Berouna. Založeny byly údajně již v 11. století. K hlavním památkám a dominantám města patří kostel Narození Panny Marie, kde měl svatbu K. J. Erben. Cenná je také budova radnice a fara vedle kostela. Více současné, ale ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Zdice leží v údolí řeky Litavky a najdete je asi 10 km od Berouna. Založeny byly údajně již v 11. století. K hlavním památkám a dominantám města patří kostel Narození Panny Marie, kde měl svatbu K. J. Erben. Cenná je také budova radnice a fara vedle kostela. Více současné, ale stejně cenné je místní kino, jehož budova byla postavena v kubistickém stavebním stylu. Mezi slavné rodáky se řadí také Kosmas, který sepsal slavnou českou kroniku. V současné době je to pěkné a úhledné městečko s necelými 5000 obyvateli. Je zde veškerá vybavenost včetně kulturního domu a několika sportovišť.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 26.12.2013
  • vloženo: 27.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu