Zákolany

Zákolany jsou malá obec nedaleko Kladna, ale rozhodně stojí za návštěvu. Na vlastní oči se můžete podívat na místa, kde vyrůstal sv. Václav. Výlet do Budče nedaleko Z8kolan ozhodně stojí za to, protože můžete vidět nejstarší stojící budovu v Čechách starou jeden tisíc a sto let. V 10. století patřila ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Počet nalezených záznamů na mapě: 0zobrazit jako slideshow

Informace

Zákolany jsou malá obec nedaleko Kladna, ale rozhodně stojí za návštěvu. Na vlastní oči se můžete podívat na místa, kde vyrůstal sv. Václav. Výlet do Budče nedaleko Z8kolan ozhodně stojí za to, protože můžete vidět nejstarší stojící budovu v Čechách starou jeden tisíc a sto let. V 10. století patřila Budeč k hlavním sídlům Přemyslovců. V současné době je to národní kulturní památka a také katolické poutní místo. V Zákolanech se narodil komunistický prezident Antonín Zápotocký, který má na návsi pomník.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 26.12.2013
  • vloženo: 27.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu