Rožmitál pod Třemšínem

Rožmitál pod Třemšínem leží jihozápadně od Prahy a nejblíže to místní mají do Příbrami. Právě v Rožmitále poprvé zazněla známá Rybova mše vánoční. V rožmitálnském kostele Povýšení sv. Kříže jsou totiž unikátní varhany z roku 1750, na které hrál Jakub Jan Ryba v letech 1788 - 1815. Další pamětihodností města je ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Rožmitál pod Třemšínem leží jihozápadně od Prahy a nejblíže to místní mají do Příbrami. Právě v Rožmitále poprvé zazněla známá Rybova mše vánoční. V rožmitálnském kostele Povýšení sv. Kříže jsou totiž unikátní varhany z roku 1750, na které hrál Jakub Jan Ryba v letech 1788 - 1815. Další pamětihodností města je renesanční zámek, který je ovšem veřejnosti uzavřen. Zato jsou zde otevřena hned tři muzea. Nejnovější je hasičské muzeum. Podbrdské muzeum má expozice o Jakubovi Janu Rybovi a jeho mši, galerii a část o historickým automobilech. A nejmenší je cvokařské muzeum, které je zdarma a není věnováno duševním chorobám, ale dávno zapomenutému kovářskému řemeslu.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 18.12.2013
  • vloženo: 4.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu