Nižbor

Nižbor je sklářská obec uprostřed křivoklátských lesů. Krajina je zde divoká a v táhlém údolí podél Berounky se lidé usazovali již od pradávna. Nižbor se také dřive jmenoval Nová Huť, což ještě více svědčí o tradici místního sklářství. Nižnobor je také důležitým výchozím bodem tras po CHKO Křivoklátsko. Berounka je ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Nižbor je sklářská obec uprostřed křivoklátských lesů. Krajina je zde divoká a v táhlém údolí podél Berounky se lidé usazovali již od pradávna. Nižbor se také dřive jmenoval Nová Huť, což ještě více svědčí o tradici místního sklářství. Nižnobor je také důležitým výchozím bodem tras po CHKO Křivoklátsko. Berounka je zase oblíbená vodácká řeka. V létě se Nižbor promění v rušné turistické centrum. Nejvýznamější památkou je barokní zámek, kde je otevřeno keltské centrum. Podívat se můžete také na bývalé keltské oppidum Stradonice na protilehlém kopci.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 12.12.2013
  • vloženo: 26.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu