Liteň

Liteň je městys nedaleko od Berouna a Karlštejna. Dominantu města tvoří kostel sv. Petra a Pavla a k místním pamětihodnostem patří barokní zámek, který není ovšem veřejnosti přístupný. Své dětství zde strávil Svatopluk Čech a část života také operní pěvkyně a zpěvačka Jamila Novotná. Jako vzpomínka na slavné osobnosti Litně ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Liteň je městys nedaleko od Berouna a Karlštejna. Dominantu města tvoří kostel sv. Petra a Pavla a k místním pamětihodnostem patří barokní zámek, který není ovšem veřejnosti přístupný. Své dětství zde strávil Svatopluk Čech a část života také operní pěvkyně a zpěvačka Jamila Novotná. Jako vzpomínka na slavné osobnosti Litně jim bylo otevřeno muzeum v budově bývalé fary na náměstí. Výzmamná a také architektonicky cenná je hrobka rodu Daubků na východním okraji města. V minulosti zde žila také dosti početná židovská komunita, která po sobě zanechala synagogu a také jeden z nejzachovalejších hřitovů u nás.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 9.12.2013
  • vloženo: 26.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu