Kralupy nad Vltavou

Kralupy nad Vltavou leží pár kilometrů na sever od Prahy, rozhodně byste je ale neměli při cestě do našeho hlavního města přejet. Nejstarší památkou ve městě je kostel sv. Jakuba Většího, jenž byl sice v minulosti mnohokrát přestavován, jeho základ však tvořil gotický kostelík z poloviny čtrnáctého století. Milovníky technických ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Kralupy nad Vltavou leží pár kilometrů na sever od Prahy, rozhodně byste je ale neměli při cestě do našeho hlavního města přejet. Nejstarší památkou ve městě je kostel sv. Jakuba Většího, jenž byl sice v minulosti mnohokrát přestavován, jeho základ však tvořil gotický kostelík z poloviny čtrnáctého století. Milovníky technických památek určitě zaujme obloukový železniční most, který je jediný svého druhu v České republice.

Petr Novák (Peta)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 13.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Vesnice stála na místě dnešních Kralup nad Vltavou už v desátém století. První písemná zmínka o samotných Kralupech pochází z roku 1253. Vesnice v minulosti často trpěla povodněmi, které byly často opravdu hodně ošklivé. Zásadní změny tu začaly probíhat až v devatenáctém století po zavedení železnice. Městu se začalo ekonomicky a hospodářsky velmi dařit.


Ubytování

Ubytování v Kralupech nad Vltavou jistě najdete, je to velké město.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

V Kralupech nad Vltavou jezdí dvě autobusové linky MHD. Jízdní řády najdete na http://www.csad-sc.cz/index.php?id=30.


Stravování

Město je dostatečně velké na to, aby si tu vhodnou restauraci vybral každý.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu