Kladno

Kladno leží jen dvacet pět kilometrů od Prahy a je největším městem Středočeského kraje. Má charakter průmyslového města a vyrovnává se se znečištěným ovzduším, turistům však i přes to nabízí velké množství možností kulturního i sportovního vyžití.

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Kladno leží jen dvacet pět kilometrů od Prahy a je největším městem Středočeského kraje. Má charakter průmyslového města a vyrovnává se se znečištěným ovzduším, turistům však i přes to nabízí velké množství možností kulturního i sportovního vyžití.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 4.12.2013
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

První zmínka o Kladnu pochází z roku 1318. Původně se zdě těžilo především dřevo, na významu však město začalo nabírat v druhé polovině devatenáctého století, kdy zde byl otevřen důl Lucerna a později i železárny Poldi. Kladno se stalo jedním z nejdůležitějších českých průmyslových měst a začal stoupat i počet jeho obyvatel. Těžký průmysl však poškodil ovzduší. Strojírny a železárny zde fungují i dnes.


Kultura

V Kladně lze navštívit Sládečkovo vlastivědné muzeum, v blízkosti je i památník Lidice, Skanzen dolu Mayrau a také galerie Radost, Zámecká galerie a další. Fanoušci divadla si mohou zajít rovnou do tří kladenských a je zde i dostatek kin, diskoték a hudebních klubů.


Sport

Kladno dokáže při své velikosti nabídnout sportovní vyžití prakticky komukoliv. Jsou zde fotbalové i hokejové stadiony, aquapark, krytý bazén i letní koupaliště, in-line dráha, sportovní hala i lanový park.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Kina, hudební kluby, diskotéky, aquapark a Praha jen 25 kilometrů. Je tu vše podstatné


Ubytování

Při své velikosti dokáže Kladno nabídnout všechny druhy ubytování, ať už hledáte autokemp nebo luxusní hotel, kde se budete mít jako v bavlnce.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

Kladno má sedmdesát tisíc obyvatel, takže je to město, které se bez hromadné dopravy neobejde. Jezdí zde sedmnáct autobusových linek. Jízdní řády najdete na http://www.csadkladno.cz/, případně http://jizdnirady.idnes.cz/kladno/spojeni/


Stravování

V sedmdesátitisícovém městě není problém najít hospodu nebo restauraci přesně podle vaší chuti.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu