Jesenice

Jesenic máme v naší republice víc. Tuto Jesenici najdete nedaleko Rakovníka uprostřed údolí a malebných lesů Jesenického přírodního parku. Založena byla patrně ve 12. století, ale nálezy svědčící o dřívějším osídlení pocházejí až z neolitu. Dominantou města je kostel sv. Petra a Pavla s románskými základy a po barokní přestavbě ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Jesenic máme v naší republice víc. Tuto Jesenici najdete nedaleko Rakovníka uprostřed údolí a malebných lesů Jesenického přírodního parku. Založena byla patrně ve 12. století, ale nálezy svědčící o dřívějším osídlení pocházejí až z neolitu. Dominantou města je kostel sv. Petra a Pavla s románskými základy a po barokní přestavbě. Pro zájemce o historii je zde otevřeno muzeum. Ale v každém případě si nenechte ujít přírodní krásy okolních rybníků a zelených údolí s mokřady a zatopenými lomy. Připraveny jsou turistické trasy, naučné stezky i cyklostezky po tom nejzajímavějším, co můžete vidět.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 25.11.2013
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu