Beroun

Beroun je středočeské město ležící mezi Prahou a Plzní. Z této polohy těžil už v minulosti, protože přes něj vedla obchodní cesta z hlavního města na západ Čech. Leží v kopcovité oblasti mezi chráněnými krajinnými oblastmi Křivoklátsko a Český kras.

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Beroun je středočeské město ležící mezi Prahou a Plzní. Z této polohy těžil už v minulosti, protože přes něj vedla obchodní cesta z hlavního města na západ Čech. Leží v kopcovité oblasti mezi chráněnými krajinnými oblastmi Křivoklátsko a Český kras.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 29.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

První zmínky o Berounu sahají do roku 1265, ale město jako takové vzniklo ještě dříve. Během čtrnáctého století bylo silně opevněno, ale po třicetileté válce jeho význam začal klesat. V devatenáctém století se zde rozvinul průmysl a začal se těžit vápenec a díky zavedení železniční dopravy se ve městě začaly zakládat průmyslové podniky. Těžkému průmyslu se zde dařilo i za socialismu, ale po Sametové revoluci se od něj začalo opouštět. Město také začalo kulturně ožívat.


Kultura

Za pozornost stojí především zbytky městských hradeb a dvou bran a také gotický kostel sv. Jakuba staršího na berounském náměstí. Navštívit byste také měli Muzeum Českého krasu a přilehlý geopark, kde se můžete dozvědět zajímavosti o geologii. V Berouně je také několik galerií a výstavních síní.


Sport

Zaplavat si můžete v plaveckém areálu Tipsport laguna nebo ve venkovním koupališti, lze také využít dráhu na in-line bruslení, skate park či atletický a fotbalový stadion nebo sportovní centra, která nabízí vše od tenisu a volejbalu až po indoor golf.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

V Berouně najdete kino i prostory, v nichž se pořádají koncerty.


Ubytování

V Berouně najdete dva autokempy, klasickou ubytovnu i luxusní hotely.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

V Berouně, přilehlém Králově dvoře a dalších obcích jezdí v současnosti čtyři autobusové linky. Jízdní řády najdete na http://jizdnirady.idnes.cz/beroun/spojeni/


Stravování

Město nabízí spoustu restaurací s typicky českými jídly, ale na své si přijdou i milovníci italské, mexické nebo čínské kuchyně.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu