Mnichovo Hradiště

Mnichovo Hradiště nebooli Mnicháč jak mu s láskou říkají místní najdete nedaleko Mladé Boleslavi. Město založili mniši z nedalekého cisterciáckého a to jim jako poddanské patřilo. Samotný klášter, který byl v nedaleké obci Klášter vypálili v roce 1420 orebité a už nikdy nebyl obnoven. Poté město vystřídalo mnoho majitelů a ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Mnichovo Hradiště nebooli Mnicháč jak mu s láskou říkají místní najdete nedaleko Mladé Boleslavi. Město založili mniši z nedalekého cisterciáckého a to jim jako poddanské patřilo. Samotný klášter, který byl v nedaleké obci Klášter vypálili v roce 1420 orebité a už nikdy nebyl obnoven. Poté město vystřídalo mnoho majitelů a bylo také mnoho krát vypáleno a vypleněno vojsky. K nejvýznamějším majitelům patřil rod Valdštejnů, kteří nechali přebudovat zámek do současné barokní podoby a založili nový klášter a kostel sv. Tří králů. Určitě si nenechte ujít návštěvu zámku, který po dlouhá leta sloužil jako valdštejnské rodové sídlo a mnoho zajímavých staveb najdete také v centru města, které je chráněno jako památková zóna.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 12.12.2013
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu