Milovice

Milovice jsou nechvalně proslavené jako vojenský prostor, který měla od roku 1968 pro sebe sovětská armáda. Žilo zde na 100 000 vojáků s rodinnými příslušníky v dobře uzavřeném světě žijíícm si sám pro sebe. Po odsunu vojsk se do opuštěných sídlišť nastěhovali nový obyvatelé a z Milovic se stává město ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Milovice jsou nechvalně proslavené jako vojenský prostor, který měla od roku 1968 pro sebe sovětská armáda. Žilo zde na 100 000 vojáků s rodinnými příslušníky v dobře uzavřeném světě žijíícm si sám pro sebe. Po odsunu vojsk se do opuštěných sídlišť nastěhovali nový obyvatelé a z Milovic se stává město s 10 000 obyvateli. Málokdo ale dnes vím, že MIlovice mají mnohem delší historii. První zmínky pocházejí ze 14. století, kdy zde stávala zemanská tvrz. Místní kostel a dominanta města je mnohem mladší ač se tváří goticky. Pochází z počátku minulého stoleti a je zasvěcen sv. Kateřině. Pietní vzpomínkou na 1. světovou válku je italský vojenský hřbitov, kdy byl v Milovicích tábor pro zajatce. Tehdy ze bylo internováno na 20 000 mužů. Mnoho z nich tehdy podlehlo epidemii tyfu a hladu. Vše o zajímavé historii Milovic se dozvíte v místním muzeu, které je otevřeno v bývalém Domě důstojníků.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 11.12.2013
  • vloženo: 26.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu