Kostelec nad Labem

Kostelec nad Labem leží na levém toku Labe a jak lze z názvu odvodit město postupně vznikalo kolem kostela. Založil jej Přemysl Otakar II. a později stalo věnným městem českých královen. Mezi nejzajímavější památky patří dva kostely. Ten starší byl postaven v 2. polovině 13. stolení a je zasvěcen sv ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Kostelec nad Labem leží na levém toku Labe a jak lze z názvu odvodit město postupně vznikalo kolem kostela. Založil jej Přemysl Otakar II. a později stalo věnným městem českých královen. Mezi nejzajímavější památky patří dva kostely. Ten starší byl postaven v 2. polovině 13. stolení a je zasvěcen sv. Martinu. Později byl pozdně goticky přestavěný. Další kostel je zasvěcen sv. Vítu a pochází z roku 1492. Kostelec je údajně také místo, kde vznikl jeden z nejznámějších českých tanců - polka. Cyklisté nejvíce ocení polabskou cyklostezku, která spojuje 5 obcí a je dlouhá 11 kilometrů.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 9.12.2013
  • vloženo: 17.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu