Benátky nad Jizerou

Benátky nad JIzerou jsou staré a slavné město. Na místním zámku pobýval Tycho de Brahe, který zde pozoroval hvězdy a založil alchymistickou dílnu. Na návštěvu za ním přijel i Johannes Kepler. O několik století později zde zase pobýval Bedřich Smetana jako učitel hudby. Za prohlídku stojí celé historické centrum, chráněné ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Benátky nad JIzerou jsou staré a slavné město. Na místním zámku pobýval Tycho de Brahe, který zde pozoroval hvězdy a založil alchymistickou dílnu. Na návštěvu za ním přijel i Johannes Kepler. O několik století později zde zase pobýval Bedřich Smetana jako učitel hudby. Za prohlídku stojí celé historické centrum, chráněné jako památková zóna a zejména místní zámek, kde je otevřeno muzeum hraček a muzeum s expozicí o Tychonu de Brahe.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 14.11.2013
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

První zmínka o osídlení oblasti dnešních Benátek nad Jizerou pochází už z jedenáctého století, samotné Benátky nad Jizerou však vznikly až v roce 1944, kdy se spojila města Staré Benátky a Nové Benátky. V šestnáctém století zde kvůli dobré poloze pro pozorování hvězd žil alchymista Tycho Brahe. Jako učitel hudby zde působil i Bedřich Smetana.


Sport

Ve městě je sportovní a relaxační centrum, nebo si můžete zajít třeba na golf.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Ubytování

Ubytování se v Benátkách nad Jizerou dá najít bez větších potíží, nečekejte však nějak obrovskou nabídku, je to malé město.

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

MHD v Benátkách nad Jizerou neníRecenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu