Votice

Město Votice leží 60 km jižně od Prahy na hlavním tahu do Budějovic. Rozložilo se uprostřed zalesněné krajiny zvané Česká Sibiř a tvoří přirozené centrum pro celý region. Z památek si prohlédněte Starý zámek, přestavěný na pivovar a Nový zámek, z kterého je dnes radnice a muzeum. Gotický kostel sv ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Votice leží 60 km jižně od Prahy na hlavním tahu do Budějovic. Rozložilo se uprostřed zalesněné krajiny zvané Česká Sibiř a tvoří přirozené centrum pro celý region. Z památek si prohlédněte Starý zámek, přestavěný na pivovar a Nový zámek, z kterého je dnes radnice a muzeum. Gotický kostel sv. Václava byl barokně přestavěn v 18. století. Na okraji města je františkánský klaášter s kostelem sv. Františka z Assisi. Celé okolí města je chráněno jako přírodní park Džbány - Žebrák a je vyhlášeným houbařským rájem.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 26.12.2013
  • vloženo: 3.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu