Sedlec-Prčice

Sedlec-Prčice je nejjižnější město středočeského kraje. Znáte ji jistě díky známé písni Ivana Mládka "Pochod Praha - Prčice," ostatně tento pochod se pořádá vždy každoročně třetí sobotu v květnu. V Prčici vás přivítá historické náměstí, chráněné jako památková zóna. Mezi nejvýznaměnjší stavby jsou zařazeny hlavně kostely. Ten v Prčici je zasvěcen ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Sedlec-Prčice je nejjižnější město středočeského kraje. Znáte ji jistě díky známé písni Ivana Mládka "Pochod Praha - Prčice," ostatně tento pochod se pořádá vždy každoročně třetí sobotu v květnu. V Prčici vás přivítá historické náměstí, chráněné jako památková zóna. Mezi nejvýznaměnjší stavby jsou zařazeny hlavně kostely. Ten v Prčici je zasvěcen sv. Vavřinci. A na konec malá jazykovědná tečka: Prčice je ženského rodu a čísla jednotného. Takže jdeme do Prčice a nikoli do Prčic.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 19.12.2013
  • vloženo: 4.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu