Pečky

Pečky leží v zemědělské oblasti a patří mezi poměrně mladá česká města. Po dlouhou dobu to byla pouze vesnice se zemědělskými usedlostmi. Rozvoj ale nastal v okamžiku, kdy byla v polovině 19. století do Peček zavedena železniční trať. Otevřeny zde byly továrny, chemické závody a také dva cukrovary. Na počátku ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Pečky leží v zemědělské oblasti a patří mezi poměrně mladá česká města. Po dlouhou dobu to byla pouze vesnice se zemědělskými usedlostmi. Rozvoj ale nastal v okamžiku, kdy byla v polovině 19. století do Peček zavedena železniční trať. Otevřeny zde byly továrny, chemické závody a také dva cukrovary. Na počátku století byla vybudována novorenesanční radnice, kostel sv. Václava v pseudorománském stylu. Mezi nejvýznamější památky patří vodojem z roku 1932. O kulturní život se zde stará místní kulturní centrum a pro sportovce byla v roce 2000 otevřena nová sportovní hala.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 18.12.2013
  • vloženo: 26.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu