Mnichovice

V malebném ladovském kraji na břehu říčky Mnichovky se rozkládá menší městečko Mnichovice. Je to město chatařské a rekreační a hlavně v létě stoupne díky rekreantům počet obyvatel na dvojnásobek. V zimě si okolí oblíbili běžkaři a dokonce je zde otevřen i areál se sjezdovkami. K nejcennějším památkám patří kostel ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

V malebném ladovském kraji na břehu říčky Mnichovky se rozkládá menší městečko Mnichovice. Je to město chatařské a rekreační a hlavně v létě stoupne díky rekreantům počet obyvatel na dvojnásobek. V zimě si okolí oblíbili běžkaři a dokonce je zde otevřen i areál se sjezdovkami. K nejcennějším památkám patří kostel Narození Panny Marie na náměstí. Obec založili mniši ze sázavského kláštera v roce 1134 a zároveň tak dali obci jméno, když po pohanském okolí začali šířit křesťanství.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 12.12.2013
  • vloženo: 9.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu