Kutná Hora

Historické a turisticky velmi navštěvované město Kutná Hora bylo založeno ve třináctém století. Díky těžbě stříbra bylo patřilo ve středověku mezi nejbohatší města u nás a zachovalo se zde velké množství památek.

zobrazit celý text

M-hodnocení9,0

  • Udělené hodnocení: 90

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Historické a turisticky velmi navštěvované město Kutná Hora bylo založeno ve třináctém století. Díky těžbě stříbra bylo patřilo ve středověku mezi nejbohatší města u nás a zachovalo se zde velké množství památek.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


  • UNESCO

Historie

Kutná Hora byla založena ve třináctém století na místě bohatém na stříbro, to se tu však začalo těšit už o tři sta let dříve. Od roku 1300 se zde razily Pražské groše. O několik let později město obléhala vojska Albrechta z Valdštejna, ale obyvatelé město ubránili. Díky nerostnému bohatství Kutné hory mohl rod Lucemburků upevňovat svou moc a město za to bylo velmi štědře podporováno. Během národního obrození zde žil Karel Havlíček Borovský a narodil se zde dramatik Josef Kajetán Tyl.


Kultura

Ve městě lze najít knihovnu, divadlo, kino, České muzeum stříbra, Muzeum Alchymie nebo Tabáku.


Sport

V Kutné hoře si můžete zahrát bowling, kuželky nebo squash, půjčit si kola a vyjet na některou z cyklostezek, zahrát si tenis nebo navštívit zimní stadion.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Ubytování


Doprava

V Kutné hoře jezdí šest pravidelných autobusových linek. Jízdní řády najdete na http://jizdnirady.idnes.cz/kutnahora/spojeni/


Stravování

Ve městě jsou klasické hospody i restaurace s českou, čínskou nebo třeba italskou kuchyní

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu