Kouřim

Kouřim je půvabné historické královské městečko, které si zachovalo středověké kouzlo až dodnes. Velké množství architektonických památek, klidná atmosféra a poloha v centru naší země z něj tvoří oblíbenou turistickou destinaci. Vše o historii a památkách se dozvíte v místním infocentru a muzeu. Pokud raději objevujete na vlastní pěst, prohlédněte ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Kouřim je půvabné historické královské městečko, které si zachovalo středověké kouzlo až dodnes. Velké množství architektonických památek, klidná atmosféra a poloha v centru naší země z něj tvoří oblíbenou turistickou destinaci. Vše o historii a památkách se dozvíte v místním infocentru a muzeu. Pokud raději objevujete na vlastní pěst, prohlédněte si zbytky městského opevnění a hlavně se pokochejte krásou kostela sv. Štěpána ze 13. století. U kostela stojí krásná zvonice, která byla první renesanční stavbou v Kouřimi. Zvony v ní jsou zavěšeny obráceně, srdci vzhůru. Pro zájemnce o lidovou architekturu je na jižním okraji města otevřen skazen se stavbami z celé naší země. Pro sportovce je v Kouřimi otevřena hala s venkovním areálem.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 5.12.2013
  • vloženo: 4.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu