Jílové u Prahy

Jílové u Prahy je staré historické město v údolí řeky Sázavy a nedaleko Prahy. Za středověku se stalo slavným a bohatým díky těžbě zlata. A tak se kromě nádherné posázavské krajiny pokocháte také některými zajímavými a cennými stavbami. Za památkově chráněné je vyhlášeno celé historické centrum města. Všimněte si budovy ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Jílové u Prahy je staré historické město v údolí řeky Sázavy a nedaleko Prahy. Za středověku se stalo slavným a bohatým díky těžbě zlata. A tak se kromě nádherné posázavské krajiny pokocháte také některými zajímavými a cennými stavbami. Za památkově chráněné je vyhlášeno celé historické centrum města. Všimněte si budovy radnice, která je sice barokní, ale její základy jsou již ze 14. století. Vzácný deskový gotický oltář najdete v kostele sv. Vojtěcha. Ze 14. století pochází také budova zvaná Mince, ve které je otevřeno muzeum. Návštěva v něm vás poučí o historii dolování zlata a dějinách trampingu.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 26.11.2013
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu