Čáslav

Dominantou města Čáslav je bez debat kostel sv. Petra a Pavla. Ten stojí na místě bývalého románského kostela sv. Michala. Z původní stavby dnes můžeme obdivovat bohužel pouze sakristie z jedenáctého století, nový kostel však také stojí za pozornost. Ve městě jsou i zbytky starých hradeb a za pozornost stojí ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Dominantou města Čáslav je bez debat kostel sv. Petra a Pavla. Ten stojí na místě bývalého románského kostela sv. Michala. Z původní stavby dnes můžeme obdivovat bohužel pouze sakristie z jedenáctého století, nový kostel však také stojí za pozornost. Ve městě jsou i zbytky starých hradeb a za pozornost stojí i Městské muzeum. Malebnost města Čáslavi určitě stojí za Vaši pozornost, tak se sem vydejte, napište nám recenti a pozvěte své známé k návštěvě tohoto velmi příjemného místa.

Petr Novák (Peta)
  • aktualizace: 19.11.2013
  • vloženo: 13.7.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Čáslav založil roku 1264 Přemysl Otakar II., ale počátky osídlení se datují někdy do šestého až pátého tisíciletí před naším letopočtem. Ve středověku vedla přes Čáslav obchodní stezka spojující Čechy a Moravu. V patnáctém a šestnáctém století utrpělo město značné škody kvůli dvěma velkým požárům, po nich však začala Čáslav kulturně i hospodářsky růst, který trval velmi dlouho.


Zajímavosti

Za krásné fotky děkujeme zastupiteli města Čáslav panu Mgr. Liboru Šindelářovi.


Příroda

Čáslav je vstupní branou z Vysočiny do Středočeského kraje. Na severozápadě najdete Kutnou horu, na jihovýchodě drsné podnebí Vysočiny. Příroda je v okolí Čáslavi krásná. Čáslav je tak ideální zázemí k pořádání výletů do okolí.


Kultura

Čáslav je kulturní město. Novinky a programy kin a divadel sledujte v jednotlivých zařízeních, které u nás v Mraveništi najdete také.


Sport

Sportovního vyžití je v čáslavi opravdu hodně. Od plavání, přes brusle, fitka, fotbal, tenis, bowling, spinning, squash... Podívejte se, co vše je v Čáslavi na naší mapě nebo v sekci sport a relax.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Pokud hledáte zábavu, v Čáslavi nebudete mít problém ji najít. Podívejte se na mapu, klikněte na ikonu kina, divadla... a mrkněte se, co a kdy dávají a až přijdete z představení či promítání, napiště recenzi, aby ostatní věděli zda se vydat po vašich stopách či nikoliv.


Ubytování

Ve městě je hned několik míst, která nabízejí ubytování. Vyberte si kliknutím na mapě a napište, jaké to bylo :-).

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

V Čáslavi MHD jezdí, jízdní řády najdete na http://www.spvd.cz/?p=cz/caslav/caslav.html&m=menu_cz.html.


Stravování

Najít v Čáslavi místo, kde se dá dobře najít, není žádný problém.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Ceny

Ceny jsou veskrze normální.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu