Benešov

Benešov leží přibližně 40 kilometrů jihovýchodně od našeho hlavního města. Jde o okresní město s bohatou historií, v jehož okolí lze nalézt velké množství kulturních a historických památek.

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Benešov leží přibližně 40 kilometrů jihovýchodně od našeho hlavního města. Jde o okresní město s bohatou historií, v jehož okolí lze nalézt velké množství kulturních a historických památek.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 29.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Původní osada, která stála na tomto místě, vznikla už v jedenáctém století a ve století 13. se začala měnit na město. Rozvoj přibrzdil požár, který zlikvidoval značnou část Benešova, naštěstí se však podařilo město opravit. V roce 1420 byl Benešov vypálen vojskem Jana Žižky, přesto se dá 14. až 16. století považovat za období největšího rozkvětu města, protože leželo na důležité cestě mezi Prahou a Lincem. Během třicetileté války byl Benešov téměř zničen, ale město se podařilo obnovit. K dalšímu významnému rozvoji došlo v polovině devatenáctého století, kdy sem byla zavedena železnice. Během druhé světové války měl být celý Benešov vystěhován, ale nakonec k tomu nedošlo.


Kultura

V Benešově si můžete zajít do divadla nebo kina nebo například Muzeum umění a designu. Při pěkném počasí lze navštívit Přírodní divadlo Konopiště.


Sport

Benešov má fotbalový i hokejový stadion a na své si zde přijdou i milovníci tenisu nebo plavání, které lze provozovat v krytém nebo venkovním bazénu.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Krom kin, divadel a muzea stojí za návštěvu především samotný zámek Konopiště.


Ubytování

Benešov nabízí všechny druhy ubytování. Milovníci luxusu by nejspíš měli zamířit do prvotřídního hotelu Bellevue a ten, kdo chce jen přespat, se určitě spokojí s klasickou ubytovnou v Jiráskově ulici. Město samozřejmě nabízí více typů hotelů, ať už levných a jednoduchých nebo dražších a luxusnějších

více informací o ubytování v této lokalitě najdete na našem portálu ubytovani.mraveniste.cz


Doprava

V Benešově jezdí dvě autobusové linky městské dopravy. Provoz však není příliš častý a o víkendech se nesvezete.Jízdní řády najdete na http://jizdnirady.idnes.cz/benesov/spojeni/


Stravování

Benešov není nejmenší město, takže najít levnou a obyčejnou hospodu nebo kvalitní restauraci není žádný problém.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu