Mikulčice

Mikulčice jsou menší zemědělská obec v nedaleko Hodonína. Otevřen je zde poslední lignitový důl u nás. Ale dominantu Mikulčic tvoří samozřejmě kostel. Tento je zasvěcen Nanebevzetí Panny Marie a uvnitř je unikátní oltář z dubových kmenů nalezených v korytě Moravy. Další významnou památkou je kaple sv. Rocha u hřbitova. Za ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Mikulčice jsou menší zemědělská obec v nedaleko Hodonína. Otevřen je zde poslední lignitový důl u nás. Ale dominantu Mikulčic tvoří samozřejmě kostel. Tento je zasvěcen Nanebevzetí Panny Marie a uvnitř je unikátní oltář z dubových kmenů nalezených v korytě Moravy. Další významnou památkou je kaple sv. Rocha u hřbitova. Za kulturou se vydejte do místního kulturního domu, kde probíhá řada zajímavých společenských akcí od nejrůznějších koštů po besedy u cimbálu. Největší akcí jsou krojované hody, které probíhají třetí neděli v srpnu. Při návštěvě Mikulčic jistě nevynecháte návštěvu vinných sklípků, je jich opravdu dostatek.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 9.10.2013
  • vloženo: 26.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu