Hodonín

Pokud bychom drželi prezidentskou tradici bývalého režimu, musel by se Hodonín nutně jmenovat Masarykov :-). Ano. V Hodoníně se totiž narodil 1. Československý prezident Prof. Dr. Tomáš Garrigue Masaryk. Obecně se dá o Hodonínu říci, že je to jedno z nejteplejších měst v zemi, s produkcí velmi kvalitního a chutného vína ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Pokud bychom drželi prezidentskou tradici bývalého režimu, musel by se Hodonín nutně jmenovat Masarykov :-). Ano. V Hodoníně se totiž narodil 1. Československý prezident Prof. Dr. Tomáš Garrigue Masaryk. Obecně se dá o Hodonínu říci, že je to jedno z nejteplejších měst v zemi, s produkcí velmi kvalitního a chutného vína. Leží v Dolnomoravském valu na řece Moravě a obklopují ho Bíle Karpaty. Je tam prostě nádherně. Pokud stále tápete, koukněte se na Slovácko sa nesúdi. Točilo se právě na Hodonínsku.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 7.10.2013
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

PPůvodní město Godona, Godonin a následně Hodonín vypátráme až do roku 1046. O městě můžeme, hovořit už od roku 1228! Toto opevněné hraniční město bylo velmi důležité už od 11. století, kdy sloužilo jako strážní sídlo strategické obchodní cesty do Uher. Už od dob královny Konstancie se v Hodoníně konají trhy (v minulosti na to musely mít města speciální právo-privilegium). Každoročně, bez výjimek, si můžete užít tyto trhy v období svátku sv. Vavřince. Díky Jiřímu z Poděbrad a jeho darovací listině může Hodonín od druhé poloviny 15. století pořádat druhé trhy. Ty se konají 14 dní před dušičkami. O pár set let později konkrétně v roce 1976 se Hodonínští dočkali instituce, na kterou jsou právem hrdi – vlastní ZOO.


Kultura

Určitě zajděte na zámek. Ten pochází z roku 1642 a sídlí v něm mj. Masarykovo muzeum. Za návštěvu určitě stojí i Galerie výtvarného umění v Domu umělců. Nesmíte vynechat ani Kostel sv. Vavřince z 18. století na Masarykově náměstí, kde se nachází i krásný Morový sloup z roku 1716. Naproti se můžete obdivovat Městské radnici a z historických památek bych ještě zmínil Židovský hřbitov ze 17. století.


Sport

Jednoznačně turistika, vinná turistika, buggyny www.buggy.hodonin.cz a paintball http://www.paintballpark.cz/. Pokud své tělo pořádně potrápíte, relaxujte v místních lázních http://laznehodonin.cz/. Sportovat můžete rovněž na místním koupališti, ze kterého v roce 2008 udělali skvělý zábavní akvapark s tobogánem, chrliči vody, divokou řekou a masážními tryskami. Takže, když vás omrzí plavání, dá se řádit i lenošit. Rovněž můžete využít služeb zimního stadionu, kde si můžete zahrát hokej, či si jen tak zabruslit. Multifunkční sportovní hala, blízká sportoviště a krytý plavecký bazén skýtají opravdu celou škálu sportovního vyžití.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Na letošek si Hodonínští naplánovali více než 300 akcí. Region opravdu Žije (s velkým „žet“). Uvedu jen pár z nich: výstavy, plesy, koncerty, výstupy na Velkou Javořinu, Dřevěná krása středověku, Country Bál, Fašank – folklór se zabijačkou, Pomlázka, Muzejní noc, Den Země, Sportovní hry města Hodonína, Hody, Sympozium, Svátek vína, Lázeňské vinobraní, Výstava betlémů, Krojované hody, Slavnosti Vodního království, Jízda tří králů, Den tance…. Kompletní seznam naleznete na http://www.hodonin.eu/rocni-prehled-akci/ds-48426/archiv=0&p1=32705. A můžete tak svou dovolenou přizpůsobit přesně tomu, co máte rádi, co očekáváte a co vyhledáváte. Rozhodně ale navštivte jedinečné Muzeum naftového dobývání a geologie, místní Zoo, projeďte se na lodi pohádkovou plavbou a večer si skočte do kina.


Doprava

Hodonín má svou vlastní MHD, rozpis linek naleznete zde: http://www.csad.com/cs/c/spojeni-autobusova-doprava/mhd.htm. Pokud přemýšlíte, jak se do tohoto překrásného města dostat, je to velmi jednoduché. Z Brněnské D1 pojedete na D2 (na hranice/Bratislavu) a nejjednodušší a nejpřímější cesta je po silnici č. 55 (odbočka z dálnice je značena na EXITu 48 – Břeclav, Hodonín). Z dálnice je to cca 40 km. Cestovat můžete i ČSAD nebo s ČD.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu