Bzenec

Bzenec leží v samém srdci Slovácka. A jistě vám to jméno nezní vůbec cize. Vždyť jméno Bzenec se objevuje na lahvích s tím nejlepším moravským vínem. Místní vinařská a zelinářská tradice sahá do hluboké historie a její odlesky můžete zahlédnout v bohatém zdobení krojů a folklóru, který je stále živý ...

zobrazit celý text

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Bzenec leží v samém srdci Slovácka. A jistě vám to jméno nezní vůbec cize. Vždyť jméno Bzenec se objevuje na lahvích s tím nejlepším moravským vínem. Místní vinařská a zelinářská tradice sahá do hluboké historie a její odlesky můžete zahlédnout v bohatém zdobení krojů a folklóru, který je stále živý. Proslavené je Bzenecké vinobraní s jarmarkem a řadou kulturních akcí a oblíbená je také Bzenecká pouť k svátku Panny Marie v půli srpna. Samotný Bzenec má novou úpravu centra města a na náměstí jistě nepřehlédnete mariánský sloup a novodobou kašnu s fontánou. K největším památkám patří bzenecký zámek a kostel sv. Jana Křtitele.

Administrace Mraveniště (Admin)
  • aktualizace: 7.10.2013
  • vloženo: 16.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu