Restaurace Čínské zátiší

adresa: Palackého 259/10 250 88 Praha-východ, Čelákovice
tel.: +420 606 803 416, +420 326 994 316
web: www.cinske-zatisi.cz, e-mail: cinske.zatisi@seznam.cz

M-hodnocení8,0

 • Udělené hodnocení: 80

1 uživatelských hodnocení


Informace o restauraci

Ukryta v jedné z postraních, ale nikoliv nezajímavých ulic Čelákovic, stojí už na první pohled typicky čínská stavba. Prohnutá střecha, červené sloupy, pár čínských znaků a ještě něco, ale to až v recenzi. Když vejdete, tak se ocitnete v centru místnosti plné červeného nábytku, kaligrafií, čínské hudby a pozornosti milé obsluhy za velkým barem stojícím uprostřed místnosti. Je to jako na klasickém čínském kulatém stole. Sedíte kolem centra, které nabízí vše možné pro vaši plnou spokojenost. Stačí si jen vybrat a ejhle, překvapení, to co návštěvník restaurace uvidí v jídelním lístku je jak v gurmánském ráji. Přehledně a kvalitně udělaná nabídka s pestrobarevnými fotkami snad ani není reálná. Nebýt uvedené slavné historie restaurace, která staví na tradicích S'čchuanské kulinářké školy, tak by našinec prohodil “jen pěkné obrázky...”.

Když se proderete lístkem a objednáte, tak se připravte na skutečně plnohodnotný zážitek a je úplně jedno jestli hodujete na místních specialitách nebo na menu, zde až hanlivě označeném “fast food”. Zdejší obědové Kung Pao s rýží za 78,- strčí do kapsy plnohodnotnou večeři v lecjaké čínské restauraci. V případě že si ale chcete déle a komplexněji pochutnat, tak doporučuji kombinaci několika předkrmů pro případ menšího počtu strávníků a nebo více druhů plnohodnotných porcí pro hordu labužníků.

Místní obsluha je pozorná, kuchyně rychlá, porce poctivé, vybrané suroviny zjevně čínského původu, prostředí čisté a za pěkného počasí je tu zahrádka. Cenové rozpětí je značné a až na levnější “fast food” odpovídá kvalitě. Vedle obědové klasiky za 78 Kč tu najdete i rodinnou polévku za 340 Kč nebo tradiční pokrmy, za jejichž uvedenou cenu by si je místní asi nikdy neobjednal.

Petr Vreštiak (Pit)
 • aktualizace: 6.10.2011
 • vloženo: 6.10.2011

poslat podnět redaktorovi


 • nekuřácké / kuřácké
 • Parkoviště
 • Přátelské pro kolaře
 • Přátelské pro pejskaře

Vybavení a služby

 • Dostupné jazyky: čeština, čínština
 • Typ kuchyně: čínská
 • Vybavení: možnost parkování, zahrádka

Speciality podniku

Tradiční S'čchuanská kuchyně a čínské národní speciality.


Ceny a platba

Ceny obědového menu jsou kolem 80,- Kč, ale čínské speciality jsou spíše dražší.

 • Průměrná cena jídla s nealkoholickým nápojem: 110 Kč

  Otevírací doba

  pondělí11:00 – 22:00
  úterý11:00 – 22:00
  středa11:00 – 22:00
  čtvrtek11:00 – 22:00
  pátek11:00 – 22:00
  sobota11:00 – 22:00
  neděle11:00 – 22:00

  Recenze a hodnocení uživatelů

  • 8
   • Udělené hodnocení: 8
  • Aktualizováno: 6.10.2011
  • Přidáno: 6.10.2011
  Restauraci Zátiší jsem si hned po první návštěvě oblíbil. Plánuji postupně poznávat taje zdejší čínské kuchyně a referovat o nich v této recenzi.

  Nevím jak to dělají, možná rybí omáčkou či směsicí koření, ale některé hlavní chody chutnají jako v Číně. Tato nepopsatelná a pro někoho možná podivná příchuť až pachuť ve mě probudila vzpomínky na u nás nevídanou kuchyni ryb, řas, sekaných kostí a prapodivností bez českého výrazu. Pro experimentátory a gurmány jednoznačně doporučuji:)

  Jestli toužíte po opravdu čínské gurmánské klasice, tak si objednejte S'čchuanský varný kotlík s jemnou a pálivou omáčkou pro smažení různých druhů masa a jiných pochutin. Je ideální pro opravdu dlouhé stolování a rozprávění.

  Bohužel pro tradice, doba se mění a nejen u nás je po staletí vylaďovaná kuchyně doplněna o CocaColu, jejíž logo uvidíte na restauraci, hranolky a místo nabídky kvalitě kuchyně odpovídajích čajů, dostanete jen průměrný zelený jasmín. Kde jsou časy dynastie Ming a starších, kdy se v Číně pěstovaly klasické čajové obřady...to bych ale chtěl hodně a v případě chuti na čaj si do filtru či hledání nahoře na stránce zadejte “čajovna”:)
  napsat recenzi a hodnotit

  Co by vás ještě mohlo zajímat

  Čínské restaurace

  Čínské restaurace

  Je-li čínská restaurace přesně to, co zrovna hledáte, jste na správném místě, protože náš tým redaktorů připravil přehledný seznam čínských restaurací, které může navštívit. Čínské ... více info...

  Nekuřácké restaurace

  Nekuřácké restaurace

  Nekuřácké restaurace. Kapitola sama pro sebe. Žádný kouř, žádný dým, žádný smrad. Dokonce cítíte i tu krásnou vůni jídla, které právě jíte. Kouř Vás neštípá ... více info...

  Moje oblíbené

  Moje uložené

  celkem

  Nahoru
  Dolů

  Vytvořit cestu