Příbor

Příbor patří mezi nejstarší města Moravskoslezského kraje a jeho centrum bylo nedávno vyhlášeno památkovou zónou. Během let se rozložilo na obou březích řeky Lubiny. Ve městě najdete několik zajímavých kostelů a památkově chráněné domy na námeští Sigmunda Freuda. Ten je zřejmě nejslavnějším místním rodákem, ačkoliv na jejich seznamu najdete ještě ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Příbor patří mezi nejstarší města Moravskoslezského kraje a jeho centrum bylo nedávno vyhlášeno památkovou zónou. Během let se rozložilo na obou březích řeky Lubiny. Ve městě najdete několik zajímavých kostelů a památkově chráněné domy na námeští Sigmunda Freuda. Ten je zřejmě nejslavnějším místním rodákem, ačkoliv na jejich seznamu najdete ještě několik slavných jmem. Samozřejmě, že mu zde věnovali celé muzeum. Najdete ji za zdmi Piaristického kláštera, kde je také muzeum Novojičínska, knihovna a lidová škola umění.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 16.9.2013
  • vloženo: 5.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu