Odry

Odry je staré město na moravsko - slezské hranici. Důkaz o tom najdete v historickém městském jádru, které je chráněno jako památková zóna. Vidět zde můžete městské opevnění, branku a kruhovou baštu. Dominantu města tvoří barokně přestavený kostel sv. Bartoloměje. Minci pro štěstí můžete hodit do neoklasicistní kašny na Masarykově náměstí ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Odry je staré město na moravsko - slezské hranici. Důkaz o tom najdete v historickém městském jádru, které je chráněno jako památková zóna. Vidět zde můžete městské opevnění, branku a kruhovou baštu. Dominantu města tvoří barokně přestavený kostel sv. Bartoloměje. Minci pro štěstí můžete hodit do neoklasicistní kašny na Masarykově náměstí z roku 1897. Ani příroda nebyla k Odrám skoupá a tak se můžete v okolí povívat na několik pěkných přírodních zákoutí a rezervací. Větší chráněný celek, do kterého spadá celé město i okolí je přírodní park Oderské vrchy.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 3.9.2013
  • vloženo: 9.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu