Fulnek

Fulnek leží na historické moravsko-slezské hranici. Zachovalo se zde historické centrum, které je chráněno jako památková zóna. Právě bohaté dějiny tu budou na vás dýchat z každého koutu. Jedním z nejslavnějších jmen, která jsou s Fulnekem spojována je Jan Amos Komenský. Působil zde jako rektor školy a správce bratrského sboru ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Fulnek leží na historické moravsko-slezské hranici. Zachovalo se zde historické centrum, které je chráněno jako památková zóna. Právě bohaté dějiny tu budou na vás dýchat z každého koutu. Jedním z nejslavnějších jmen, která jsou s Fulnekem spojována je Jan Amos Komenský. Působil zde jako rektor školy a správce bratrského sboru. Za pozornost stojí zámek, který si ovšem můžete prohlédnout jen zvenčí a augustiniánský klášter s barokním chrámem Nejsvětější Trojice. Ale nejen kulturní památky lákají turisty do Fulneku. Město a okolí nabízí řadu sportovišť a turistických tras a cyklotras.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 22.8.2013
  • vloženo: 9.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu