Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem bývalo v minulosti věnným městem českých královen. Dnes je zde k vidění spousta památek, jako například Mariánské sousoší z osmnáctého století nebo náměstí T. G. Masaryka. Největším lákadlem je však ZOO, která je považovaná za jednu z nejkrásnějších v Evropě. Je zde více než 2300 zvířat ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Dvůr Králové nad Labem bývalo v minulosti věnným městem českých královen. Dnes je zde k vidění spousta památek, jako například Mariánské sousoší z osmnáctého století nebo náměstí T. G. Masaryka. Největším lákadlem je však ZOO, která je považovaná za jednu z nejkrásnějších v Evropě. Je zde více než 2300 zvířat a děti určitě nadchne možnost navštívit místní safari. Bavit se tu však budou bezpochyby i dospělí návštěvníci.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

První písemná zmínka o městě Dvůr Králové nad Labem pochází z konce třináctého století. Město o sobě dalo hlasitě vědět v roce 1817, kdy zde byl objeven Rukopis královédvorský, falzifikát, jenž měl v době národního obrození pomoci Čechům jako národu získat sebevědomí.


Kultura

Každou adventní neděli se ve městě konají koncerty klasické hudby pod záštitou festivalu Královédvorský advent.


Sport

Ve městě je dostatek možností k pohybu nebo ke sportu pro každého.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Královédvorská ZOO a její safari je světově proslulé, rozhodně byste si sem měli zajít.


Doprava

Ve Dvoře Králové nad Labem fungují čtyři autobusové linky. Jízdní řády najdete na http://jizdnirady.idnes.cz/dvurkralove/spojeni/


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu