Starý Plzenec

Jihovýchodně od Plzně leží malé město, které se chlubí bohatou historií a řadou významných kulturních i přírodovědných památek. Starý Plzenec se původně jmenoval Plzeň a po založení nedalekého nového sídla přišel jak o významné postavení tak postupně i o jméno. Mnoho z jeho zajímavých památek najdete na 10 km dlouhé ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Jihovýchodně od Plzně leží malé město, které se chlubí bohatou historií a řadou významných kulturních i přírodovědných památek. Starý Plzenec se původně jmenoval Plzeň a po založení nedalekého nového sídla přišel jak o významné postavení tak postupně i o jméno. Mnoho z jeho zajímavých památek najdete na 10 km dlouhé naučné stezce, která je příjemnou procházkou českou historií. Nezpapomeňte se stavit v rotundě sv. Petra, jedné z nejstarších církevních památek na našem území a na slovanském hradišti na Hůrce, které bylo svého času významným politickým centrem. Město v současnosti proslavil šumivý lahodný alkoholický nápoj. Sekt se zde vyrábí již od roku 1970.

Ferdinand Mravenečník (Coex)
  • aktualizace: 1.12.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Nejstarší archeologické nálezy dokazují osídlení již 5 000 let př. n. l. V 8. století n.l. zde stálo slovanské hradiště. Od 10. do 13. století se stalo nejdůležitějším městem českého státu. Z této doby se dochovala rotunda sv. Petra a Pavla. Město bylo v majetku krále do 15. století, poté bylo v držení šlechty. Od roku 1295, kdy byla nedaleko založena nová Plzeň, význam města upadá.


Kultura

Ve městě jsou pravidelně pořádány kulturní akce. Hodokvas pod Radyní - historické slavnosti v červenci. Hudební léto pod Radyní - v srpnu Pouť s kolotoči - počátkem září info na http://www.staryplzenec.cz/kultura-a-pamatky/kulturni-akce/ Veškerá kulturní zařízení najdete v nedaleké Plzni.


Sport

V okolí je několik rybníků, které jsou rájem pro milovníky vodních sportů a rybaření. Vykoupat se také můžete v řece Ůslavě. V okolí je několik možností pro horolezectví. Tenis si můžete zahrát v Sedlci http://tenis-sedlec.isportsystem.cz/ Bowling - http://www.bowlingplzenec.cz/ Více sportovních možností najdete v nedaleké Plzni.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Hodokvas pod Radyní - historické slavnosti v červenci. Hudební léto pod Radyní - v srpnu Pouť s kolotoči - počátkem září více info - http://www.staryplzenec.cz/k-centrum-a-knihovna/ Prohlídky a degustace ve firmě Bohemia Sekt - http://www.bohemiasekt.cz/component.php?cocode=section&seid=34


Stravování

Starý Plzenec proslavil sekt, který se zde vyrábí od roku 1970. Kromě toho je Plzeňskou klasikou pivo a to dokonce i jako ingredience do guláše, polévky nebo pečeně.

více informací o stravování v této lokalitě najdete na našem portálu restaurace.mraveniste.cz


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu