Lázně Bohdaneč

Lázně Bohdaneč jsou staré město ze 14. století. Dnes jsou proslavené zejména díky lázeňskému komplexu. Historie slatinných lázní zde započala na konci 19. století a od těch dob se zdejší lázně vyvinuly do moderního léčebného a rekreačního zařízení. Při procházkách po městě uvídíte řadu zajímavých staveb svědčících o bohaté historii ...

zobrazit celý text

M-hodnocení7,0

  • Udělené hodnocení: 70

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Lázně Bohdaneč jsou staré město ze 14. století. Dnes jsou proslavené zejména díky lázeňskému komplexu. Historie slatinných lázní zde započala na konci 19. století a od těch dob se zdejší lázně vyvinuly do moderního léčebného a rekreačního zařízení. Při procházkách po městě uvídíte řadu zajímavých staveb svědčících o bohaté historii města. K dominantám města patří renesanční radnice s podloubím z 16. století a a barokní kostel sv. Máří Magdaleny z roku 1737. Také samotný komplex lázní se může pochlubit architektonickým skvostem. Je jím lázeňský pavilon Josefa Gočára, který je významným představitelem českého kubismu.

Katka Záhorková (Katka)
  • aktualizace: 10.7.2013
  • vloženo: 26.1.2012

poslat podnět redaktorovi


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu