Hlučín

Město Hlučín leží na úpatí Hlučínské pahorkatiny při řece Opavě asi 10 km od Ostravy, kam většina ze čtrnácti tisíc obyvatel dojíždí za prací. Město je centrem historického území Hlučínska, které bylo v 18. století součástí Německa. Krásná příroda a historické centrum města, které je městskou památkovou zónou, spolu s ...

zobrazit celý text

M-hodnocení2,0

  • Udělené hodnocení: 20

0 uživatelských hodnocení

Skrýt filtr

Zobrazit na mapě

Informace

Město Hlučín leží na úpatí Hlučínské pahorkatiny při řece Opavě asi 10 km od Ostravy, kam většina ze čtrnácti tisíc obyvatel dojíždí za prací. Město je centrem historického území Hlučínska, které bylo v 18. století součástí Německa. Krásná příroda a historické centrum města, které je městskou památkovou zónou, spolu s kulturními památkami a rekreačními možnosti v okolí zdůrazňují velký turistický potenciál oblasti. Přesto zatím potenciál. Kdo má rád trochu divočiny a kraj turistikou lehce opomenutý, nechť se vydá právě sem. Nenajdete zde profláknutá turistická střediska, o to víc vás (v dobrém slova smyslu) Hlučínsko překvapí svými přírodními krásami.

Jakub Hejdánek (Jakub)
  • aktualizace: 30.11.2011
  • vloženo: 8.6.2011

poslat podnět redaktorovi


Historie

Hlučín byl založen na příkaz Přemysla Otakara II. kolem roku 1256 a z počátku náležel k hradu Landeku, V roce 1694 bylo město zbaveno poddanství. Od roku 1742 patřilo celé panství včetně města Prusku a od poloviny 19. století se hlučínské panství stalo majetkem Rotschildů. Po vzniku ČSR se Hlučín připojil k nově vzniklému státu. Během 70. let se k městu připojily i Bobrovníky a Darkovičky. Od roku 2003 je Hlučín obcí s rozšířenou působností.


Kultura

Ve městě působí Kulturní centrum, které zajišťuje od roku 2000 činnost zámku, kina kino@kc-hlucin.cz, knihovny a místní internetové televize. Aktuální program akcí hledejte zde: http://www.kc-hlucin.cz/. Z památek navštivte: Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky, farní kostel sv. Jana Křtitele, empirové Mauzoleum rodiny Wetekampovy, místní zámek http://www.info.hlucin.com/?page=info&sekce=9&id=277, či soubor zachovaného systému městského opevnění, včetně kamenných obranných bašt. Galerie Červený kostel se nalézá v budově bývalého Evangelického kostela v Hlučíně. V zámku najdete i místní muzeum http://www.muzeum.hlucin.com/.


Sport

Sportovně-rekreační areál Hlučín spravuje autocamp, sportovní halu s bowlingem, solariem, saunou a s posilovnou. Otevírací doba a ceník zde: http://www.sra-hlucin.cz/. Tenis, hokej, fotbal, badminton a posilovnu najdete tady: http://www.bulyarena.cz/sportoviste/. Na golf si zajeďte do nedalekého Golf Parku http://www.golf-ostrava.cz/ nebo také sem: http://www.golfkravare.cz/. Máte rádi koně? http://ponyranc.jex.cz/. Vodní lyžování je zde: http://www.skihlucin.cz/, létání: http://www.lkza.cz/.

více informací o sportu v této lokalitě najdete na našem portálu sport.mraveniste.cz


Zábava

Super motokáry hledejte tady: http://www.motokaryhlucin.com/, pokud jste milovníci paitballu, zajeďte sem: http://www.airsoftbolatice.wz.cz/, pro milovníky vody mám další typ: http://www.aquapark-kravare.cz/aquapark/. Pokud dáváte přednost pohyb krajinou, naučné stezky najdete tady: http://info.hlucin.com/?page=info&sekce=23, cyklostezky jsou pro vás připraveny zde: http://info.hlucin.com/?page=info_texty&id=12, Priessnitzové koupele si dejte tady: http://www.obecbela.cz/web/?page=texty&id=8 a ráj pro děti se nachází zde: http://www.detskyranc.info/.


Doprava

Doprava je zajišťována Dopravním podnikem Ostravy, autobusová linka 34 Křižíkova-Kravaře a linka 54 Křižíkova - Darkovičky jezdí v pravidelných intervalech celý den.


Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu